Zrównoważony rozwój

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

NASZE METODY

GENTLE LABEL

Stawiając pierwsze kroki w erze świadomości ekologicznej, szukamy bardziej zrównoważonych sposobów etykietowania produktów. Koncentrujemy się na podstawowych aspektach i celu naszej działalności – wdrażamy rozwiązania wspierające obieg zamknięty opakowań oraz pozwalające najbardziej obciążonym plastikiem branżom odkryć innowacyjne sposoby przekształcania odpadów w cenne surowce.

ŚWIADOMY WYBÓR

ETYKIETY PRZYJAZNE ŚRODOWISKU

Wzrost konsumenckiej świadomości ekologicznej motywuje nas do uwzględniania wyjątkowo ekologicznych rozwiązań i ulepszania naszych strategii zrównoważonego rozwoju. Wychodzimy poza typowe odpowiedzi i trendy – jesteśmy tu, aby pomóc Ci wybrać etykietę zgodną z identyfikacją Twojej marki.

Design Sauté

Etykiety o prostym i przejrzystym, a efektywnym przekazie. Zaprojektowane zgodnie z zasadą ecodsign. Upraszczamy zachowując estetykę i klarowność Twojej etykiety.

Clean flake

Etykiety wykonane z materiału, który w procesie przetwarzania tworzyw sztucznych, oddziela się od butelek PET. Pozwala uzyskać efekt czystego granulatu, który następnie służy do ponownej produkcji opakowań, czyniąc całym proces wyjątkowo ekologicznym.

Wash off

Etykiety przeznaczone przede wszystkim dla szklanych opakowań zwrotnych. Są szczególnie łatwe do odklejenia w procesie czyszczenia przemysłowego, pozwalając na ponowne użycie butelek. Nie pozostawiają śladów na szklanych powierzchniach, a ich współczynnik zmywalności wynosi 100%.

Removable

Etykiety, które idealnie przylegają do powierzchni Twojego produktu. Natomiast po usunięciu nie pozostawiają żadnych śladów kleju czy składników chemicznych.

Multicycle

Etykiety dla opakowań powtórnie używanych: wytrzymują nawet kilkanaście cykli mycia produktu bez uszkodzeń. Pozwalają na wielokrotne użycie, czyszczenie i napełnianie, zachowując wszystkie właściwości i zmniejszając koszty produkcji. Przy ich produkcji wykorzystujemy specjalny klej i laminację, zwiększając odporność etykiet na ścieranie i procesy chemiczne.

Think thin

Etykiety o ograniczonej wielkości, wadze i grubości, produkowane zgodnie z zasadą : mniej znaczy więcej. Specjalne materiały zmniejszają podkład, zachowując właściwości etykiety bez uszczerbku na jakości i wydajności.

ReNew

Etykiety wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu – mogą być zarówno papierowe lub foliowe. Zawartość materiału recyklingowego może wynosić do 99% zmniejszając przy tym poziom eksploatacji zasobów naturalnych.

FSC

Etykiety wykonane z papieru z drewna pochodzącego z lasów certyfikowanych FSC. Nie niszczymy środowiska, a przyczyniamy się do utrzymywania zrównoważonego podejścia i kontroli odpowiedzialnego zarządzania zasobami naturalnymi.

Compostable

Etykiety drukowane przy użyciu kompostowalnego podłoża i wykonane z surowców mineralnych z procesu recyklingu – nasze samoprzylepne etykiety to ukłon w stronę środowiska.

Konsultacja surowców

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Posiadamy wiedzę i doświadczenie, ale Tobie pomóc dlatego skontaktuj się z nami wypełniając formularz lub napisz do nas ppduo@ppduo.pl.


    Preferowana forma kontaktu:    Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

    Pliki cookies

    Wykorzystujemy pliki cookies, które pomagają nam ulepszać naszą stroną i dostosowywać oferty do Twoich zainteresowań.

    OK